Organizator

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC – Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową (nie nastawioną na zysk), mającą na celu wywarcie pozytywnego wpływu na sektor budownictwa w Polsce, poprzez promowanie i wdrażanie zasady potrójnej odpowiedzialności: środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej. Naszym dążeniem jest przekształcenie projektowania, budowania i użytkowania budynków w całym kraju tak, aby przyniosło to korzyść zarówno jego mieszkańcom, środowisku, jak i wszystkim uczestnikom procesu budowlanego.

Partnerzy Strategiczni

BREEAM_logo RGB_s

Dokonując pozytywnej zmiany w środowisku architektonicznym od 1921 r., BRE jest wiodącym na świecie, multidyscyplinarnym, centrum nauk związanych z budownictwem. Jego misją jest doskonalenie budynków i infrastruktury poprzez badania naukowe i szerzenie wiedzy w celu opracowania szerokiej gamy produktów, usług, standardów i kwalifikacji, które cieszą się zaufaniem na całym świecie.
Na arenie międzynarodowej BRE jest uznawany za twórcę zrównoważonych norm, kodeksów i metodologii dla budynków komercyjnych, mieszkaniowych, społeczności i infrastruktury. Poprzez stworzenie i rozwój systemu BREEAM, BRE ma na celu wzmocnienie pozycji
inwestorów, projektantów, wykonawców i zarządców budynków i infrastruktury oraz osiągnięcie swoich celów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Certyfikat BREEAM jest dowodem na to, że zrównoważony rozwój w budownictwie i korzyści, jakie z niego płyną, nie pozostają jedynie zapisami na papierze.

https://www.bregroup.com
https://www.breeam.com

Skanska Property Poland to lider w wyznaczaniu i wdrażaniu trendów zrównoważonego rozwoju na rynku deweloperskim w Polsce. Skanska jako deweloper oddała do użytku swój pierwszy biurowiec w 1997 roku, a obecnie realizuje inwestycje na 7 największych rynkach w Polsce. Jeszcze w 2018 roku spółka jako pierwsza w regionie CEE otrzyma certyfikat WELL dla biurowca Spark w Warszawie. Zgodnie z przyjętą filozofią realizuje inwestycje certyfikowane w systemie LEED na najwyższych poziomach oraz „Obiekt bez barier” potwierdzające dostępność. W projektach Skanska testuje i wdraża innowacje. Przykładem są: system do zarządzania budynkiem Connected by Skanska, beton czyszczący powietrze czy perowskitowe panele fotowoltaiczne, które jeszcze w 2018 roku będą testowane na projekcie Spark.

Partnerzy Wspierający

Bouygues Immobilier jest wiodącą firmą deweloperską o zasięgu międzynarodowym, z 63-letnim doświadczeniem w budownictwie. Polski oddział działa od 2001 roku, ciesząc się zaufaniem klientów w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Bouygues Immobilier Polska wybudował do tej pory 39 projektów mieszkaniowych oraz oddał do użytku ponad 5500 mieszkań, a 4 inwestycje firmy (Accent Eco, Accent Vert, Camelia oraz La Melodie) wyróżnione zostały prestiżowym certyfikatem HQE International, premiującym budownictwo wysokiej jakości przyjazne środowisku, zaś certyfikatem BREEAM wyróżniona została inwestycja Miasteczko Orange. Projekt Camelia, jako pierwszy w Polsce, uzyskał BiodiverCity® – międzynarodowy certyfikat wyróżniający rozwiązania wspierające różnorodność biologiczną w nowopowstałych budynkach oraz ich otoczeniu. Najwyższa jakość obsługi klienta to standard w firmie: wybór i zakup mieszkania to bardzo ważna i odpowiedzialna decyzja, dlatego podstawą pracy Bouygues Immobilier Polska jest myśl o potrzebach i satysfakcji klientów.

CAP Construction łączy architektów, biura inżynieryjne, wykonawców, instalatorów, producentów i dostawców materiałów i wyposażenia, deweloperów, ośrodki badawcze i szkoleniowe, ekspertów, międzygminne stowarzyszenia i federacje itp.
Celem klastra jest promowanie rozwoju sektora zrównoważonego budownictwa. W tym celu CAP Construction wyznacza dwie strategiczne osie: edukacja operatorów sektora oraz zwiększenie liczby projektów w sektorze. W latach 2019-2020 klaster skupi się na następujących siedmiu priorytetowych zakresach: efektywności energetycznej; zdrowiu i komforcie; silver economy; inteligentnym budownictwie; inteligentnej dzielnicy/mieście i eko-dzielnicy; innowacjach i nowych technologiach; gospodarce cyrkularnej i cyklu życia materiałów.

DEKRA w Polsce jest częścią międzynarodowego koncernu DEKRA SE z siedzibą w Stuttgarcie – światowego lidera w dziedzinie bezpieczeństwa, rzeczoznawstwa, nadzorów inwestycyjnych, odbiorów technicznych, usług dla przemysłu, badań wyrobów, certyfikacji systemów zarządzania i rozwoju personelu. DEKRA w Polsce jest przedstawicielem firmy Cerway – operatora certyfikacji HQE, ukierunkowanej na budownictwo mieszkaniowe.

Grupa Górażdże to lider w krajowej produkcji cementu i jeden z największych w Polsce producentów betonu towarowego i kruszyw. Górażdże prowadzą działalność w trzech liniach biznesowych. Spółką macierzystą i główną linią biznesową jest Górażdże Cement produkująca szeroki asortyment cementów w dwóch zakładach: Cementowni Górażdże zlokalizowanej w Choruli koło Opola i Przemiałowni Ekocem w Dąbrowie Górniczej. Druga linia Górażdże Kruszywa prowadzi eksploatację żwirów i piasków w 18 kopalniach zlokalizowanych na terenie południowo-zachodniej i północno-wschodniej Polski. Linia biznesowa Górażdże Beton zarządza na terenie całego kraju siecią 61 wytwórni betonu towarowego. Właścicielem Grupy Górażdże jest międzynarodowy koncern HeidelbergCement, lider światowego rynku kruszyw i jeden z największych na świecie producentów cementu oraz innych materiałów budowlanych. Spółki Grupy Górażdże zatrudniają obecnie 1200 pracowników.

Helvar-logo_W297

Helvar to międzynarodowa firma specjalizująca się w technologiach oświetleniowych – obsługująca klientów w ponad 40 krajach, specjalizująca się w energooszczędnych rozwiązaniach do systemów sterowania oświetleniem. Jest liderem w zastosowaniu inteligentnych rozwiązań oświetleniowych mających wpływ na dobre samopoczucie. Tworzy przyszłościowe rozwiązania zorientowane na człowieka. Specjalizuje się w produktach i usługach Human Centric Lighting dla biur, szpitali, sektora edukacyjnego, przemysłu, hotelarstwa, powierzchni handlowych oraz innych. Misją firmy jest poprawa komfortu i samopoczucia osób przebywających w nieruchomościach, w których zastosowano system sterowania oświetleniem Helvar – postrzega to jako wartość dodaną dla przestrzeni klientów.
Helvar – freedom in lighting

Knauf Insulation należy do grupy Knauf, reprezentując jedną z najbardziej szanowanych i nowoczesnych marek w branży izolacyjnej. Firma jest najszybciej rozwijającym się producentem izolacji oferującym szeroki asortyment produktów izolacyjnych, zaspokajających rosnące zapotrzebowanie na wydajność energetyczną i wysokie właściwości akustyczne w nowych i istniejących już domach, budynkach użyteczności publicznej i w zastosowaniach przemysłowych.

logo_smay

Grupa SMAY od 30 lat dostarcza innowacyjne i kompleksowe rozwiązania z zakresu wentylacji i ochrony przeciwpożarowej. Jest producentem wysokiej jakości akcesoriów, urządzeń i systemów wentylacyjnych, które spełniają najwyższe standardy obowiązujące na terenie Unii Europejskiej. Działalność SMAY opiera się na dwóch głównych filarach: wentylacji bytowej i wentylacji pożarowej, firma dostarcza również urządzenia specjalistyczne, wymagane w szczególnych rodzajach pomieszczeń. Stawia na ciągły, systematyczny rozwój, polegający na wdrażaniu innowacyjnych produktów, technologii i procesów produkcyjnych. Nieustannie inwestuje w rozwój pracowników, własnej myśli technologicznej oraz zaplecza produkcyjnego. Z produktów i usług firmy skorzystało ponad 15 tys. klientów. SMAY zrealizowała ponad 550 dużych projektów budowlanych i kilkaset mniejszych inwestycji, a jej produkty można znaleźć w ponad 25 krajach świata.

Partnerzy

Aluprof S.A. należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty S.A. Firma jest jednym z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie. Posiada swoje oddziały w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych. Dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu Aluprof S.A. posiada ponad 1400 stałych klientów. Firma realizuje ideę Społecznej Odpowiedzialności Biznesu oraz zrównoważonego rozwoju poprzez tworzenie wielostronnych relacji z otoczeniem, polegających na uwzględnianiu potrzeb jak najszerszej grupy interesariuszy: akcjonariuszy, pracowników, klientów, partnerów biznesowych i społeczności lokalnych. Aluprof jest ambasadorem budownictwa pasywnego. W ofercie firmy są produkty idealnie spełniające wymogi zielonego budownictwa, które sprawdzają się zarówno w budownictwie komercyjnym, jak i prywatnym. Dążenie do obniżenia kosztów użytkowania budynków sprawia, że poprawa ich energooszczędności staje się szczególnie ważna.

APA Group jest liderem na rynku inteligentnej automatyki przemysłowej i systemów zarządzania budynkami. Posiada ponad 15 lat doświadczenia i dziesiątki udanych wdrożeń dla instytucji, osób prywatnych, gmin i zakładów przemysłowych na całym świecie. Do klientów firmy należą m.in.: VW, Eisenmann, FIAT, OPEL, 3M, MAN, Lila Logistik, Asi Group, Budizol, DB Schenker, Tesla, Politechnika Śląska i Politechnika Częstochowska. Rozwiązania APA Group wyróżnia intuicyjność, niezawodność i innowacyjność. Przenoszą doświadczenia i know-how zdobyte w branży przemysłowej na obszar inteligentnej automatyki stosowanej w biznesie, życiu codziennym i miastach. Zaś w centrum działań firmy zawsze znajduje się człowiek i jego potrzeby. Celem APA Group jest uczynienie przestrzeni miejskiej bardziej przystępnej. Wymyślenie jej na nowo.

Horizone Studio to kreatywne i dynamiczne biuro architektoniczne, mające swą główną siedzibę w Krakowie, specjalizujące się w projektowaniu budynków biurowych, użyteczności publicznej oraz mieszkaniowych. Pasją architektów pracowni jest również tworzenie przyjaznej i nowoczesnej przestrzeni miejskiej. Działalność pracowni od lat jest silnie zakorzeniona w idei zrównoważonego rozwoju, biuro jest jedną z firm założycielskich PLGBC. Horizone Studio tworzy wysokiej klasy nowoczesną architekturę, dostosowaną do indywidualnych wymagań klientów. Biuro oferuje pełen zakres usług projektowych i doradczych: od wyboru działki, poprzez uzyskanie pozwolenia na budowę, aż do zakończenia inwestycji. Proponując zintegrowane projektowanie stanowi dla klienta jeden punkt kontaktowy dla wszystkich spraw związanych z inwestycją.

Firma InvestLife Sp z o.o. to wyłączny dystrybutor systemu Salutaire – dolomitowego gruntowego wymiennika ciepła. Jest równocześnie autoryzowanym partnerem firmy Warebud, która jako pierwsza w Polsce zamontowała powietrzny, gruntowy, płytowy wymiennik ciepła. Jest to nowoczesny system odzysku ciepła, przyjazny dla środowiska, wyróżniający się na tle innych rozwiązań na rynku innowacyjnym procesem oczyszczania i wzbogacania powietrza o mikro-, makro- i ultraelementy poprzez zastosowanie złoża dolomitowego. InvestLife jest polską młodą firmą działającą na rynku europejskim. Bazuje na wiedzy i doświadczeniu specjalistów z branży grzewczej i sanitarnej (pompy ciepła, instalacje wentylacyjne, odnawialne źródła energii). Towarzyszy klientom na każdym etapie realizacji zlecenia, poczynając od momentu doradztwa i ofertowania, poprzez projektowanie i pomoc w zdobyciu środków na inwestycję, aż po fizyczne wykonanie instalacji.

Otis jest największym na świecie producentem dźwigów, schodów i chodników ruchomych oraz innych systemów transportu poziomego. Będąc wiodącym producentem systemów przemieszczania ludzi na świecie, Otis jest partnerem dla architektów i przedsiębiorców, deweloperów i właścicieli domów. Dokłada wszelkich starań, aby produkowane urządzenia były energooszczędne, a ich konserwacja przyjazna środowisku. Oferuje produkty i usługi w 190 krajach i terytoriach zależnych. Projekty firmy są realizowane w posiadających certyfikaty ISO zakładach znajdujących się na czterech kontynentach. W Polsce Otis zatrudnia ponad 400 pracowników, w tym ponad 180 konserwatorów, i posiada 11 oddziałów, a główna siedziba mieści się w Warszawie. Główne filary działalności firmy to: sprzedaż nowych urządzeń, montaż oraz serwisowanie. Istotnym aspektem jest również modernizacja, jak i projekty komercyjne wymagające szybkich i nowoczesnych rozwiązań.

Sweco Consulting sp. z o.o. zajmuje się planowaniem i projektowaniem miast przyszłości. Oferuje swoim klientom usługi doradcze i inżynierskie na rynku: wodnym, energetycznym, drogowym, kolejowym oraz budownictwa kubaturowego. Działalność Sweco Consulting skupia się na trzech głównych obszarach: konsultingu, projektowaniu oraz nadzorach, a sieć biur regionalnych, zlokalizowanych w największych miastach w Polsce, umożliwia realizację ogólnokrajowych projektów. Sweco zaangażowane jest w wiele przedsięwzięć m.in. projekt ochrony przeciwpowodziowej w dorzeczu Odry i Wisły, opracowanie koncepcji wykorzystania nadwyżek energii generowanej przez ZZO w Poznaniu, rozbudowę sieci drogowej i kolejowej w porcie w Gdańsku, zieloną certyfikację obiektów budowlanych m.in. Mennica Legacy Tower, Varso Tower, V.Offices, Hala Koszyki, Textorial.

4NATURE LOGO_s

4Nature System – Wertykalni specjalizuje się w dostarczaniu do wnętrz biurowych zielonych rozwiązań zaprojektowanych z myślą o potrzebach współczesnego pracownika, jego well-being oraz wspieraniu jakości pracy organizacji. Firma opracowuje systemowe rozwiązania, m.in. zielone ściany z roślin i mchów oraz system modułowych mebli, w których wykorzystuje najnowszą technologię automatycznego nawadniania i sterowania, dzięki czemu pielęgnacja roślin jest ograniczona do minimum. Dzięki interdyscyplinarnej pracy w gronie specjalistów z dziedziny ergonomii pracy, designu, uprawy roślin, 4Nature System – Wertykalni sukcesywnie rozwija nowe produkty, aby przybliżyć człowiekowi naturę w jego miejscu pracy i tym samym odpowiedzieć na potrzeby jutra. Od 2018 roku firma jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC, największej organizacji promującej zielone budownictwo oraz zrównoważony rozwój w sektorze budownictwa. Za autorskie rozwiązania 4Nature System otrzymała nagrodę Dobry Wzór 2018.

20120331_Loga visio

visio | architects and consultants to międzynarodowa profesjonalna firma specjalizująca się w zrównoważonym projektowaniu, doradztwie oraz szkoleniach. Właściciel firmy, Pan Rafał Schurma, mgr inż. budownictwa i architektury, LEED Fellow, USGBC & LEED Faculty, LEED AP BD+C, ID+C, DGNB Auditor, BREEAM Assessor, HQE Referent, jest także założycielem i prezydentem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC). visio jest Platynową Firmą Założycielską PLGBC i członkiem stowarzyszenia USGBC już od 2004 roku. visio jest pierwszą firmą w Polsce, która koncentruje się na usługach profesjonalnego doradztwa w zakresie rozwoju zrównoważonego we wszystkich głównych systemach certyfikacji: LEED, BREEAM, DGNB, HQE oraz WELL. Jej kompleksowe usługi obejmują doradztwo, szkolenia, dynamiczne modelowanie energetyczne i światła dziennego, analizę LCA, commissioning (CxA) oraz administrowanie procesem certyfikacji. visio świadczy usługi bezpośrednio dla właścicieli obiektów i dla pozostałych członków zespołu projektowego czy wykonawczego. Specjalizuje się w amerykańskiej certyfikacji LEED oraz WELL. Zespół akredytowanych profesjonalistów WELL AP i osób uprawnionych do przeprowadzania testów WELL PTA pozwala na prowadzenie kompleksowych usług WELL dla każdego rodzaju przestrzeni czy budynku.

Towarzystwo Urbanistów Polskich

patroni honorowi

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju

Marszałek
Województwa Mazowieckiego

Prezydent M. St. Warszawy

World Green Building Council

Stowarzyszenie Architektów Polskich

Polska Izba Ekologii

Polska Izba Inżynierów Budownictwa

Izba Projektowania Budowlanego

Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej

Towarzystwo Urbanistów Polskich

patroni wspierający

Brytyjsko-Polska Izba Gospodarcza

Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad

Royal Institution of Chartered Surveyors

Top Woman in Real Estate

Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza

Polish Circular Hotspot

Tup Tup Tup

Fundacja Integracja

Polski Związek Firm Deweloperskich

Omenaa Foundation

Teatr Zagłębia

Partnerstwo dla Klimatu

patroni medialni

logo-Green-Projects_s